Почетна страна Актуелно Интегрисани одговор на насиље над женама и девојчицама у Србији
18. април 2019.
Интегрисани одговор на насиље над женама и девојчицама у Србији

Интегрисани  одговор  на  насиље  над  женама  и  девојчицама  у  Србији ИИ је заједнички пројекат тима Уједињених нација и Владе  Републике  Србије,  на  челу  са  Координационим телом  за  родну  равноправност.  Кроз заједничко деловање Уједињених нација у Србији и надлежних министарстава, тела и институција Владе Републике Србије, као и организација цивилног друштва настојимо да изградимо друштво без насиља над женама и девојчицама.

Нашим активностима информишемо грађане о феномену насиља и последицама које оно оставља на животе оних које су га преживеле, радимо на  спречавању насиља,  и на томе да, када се насиље деси, жртве добију правовремену и ефикасну заштиту и подршку институција, а да починиоци буду кажњени. Насиље у породици и партнерским односима је комплексно питање, чији су узроци вишеструки и тешко и споро се превазилазе.

Стога пројекат примењује свеобухватан приступ сузбијању и спречавању насиља над женама, подржавајући активности усмерене на превенцију, заштиту, кривично гоњење и доношење адекватних националних политика. Такође  помаже и да се успоставе широка партнерстава укључивањем свих релевантних државних сектора (социјалне заштите, правосуђа, полиције, просвете, здравства, омладине), невладиних организација, медија и других актера на националном, покрајинском и локалном нивоу.

pdf-321 Детаљније...