7. јун 2013.
Сусрети клубова за старе

Центар за социјални рад Вршац последњих година завредњује пажњу својим програмским активностима. Тако је у склопу укупног проактивног приступа, 30.маја 2013. био добар домаћин Првог сусрета Клубова за старе и XVII Републичког такмичења "Српска лига трећег доба у шаху".

Сусрети су одржани у простору Клуба "Чокот" у Гудурици познатом виногорском подручју. У склопу ове манифестације одржан је и веома запажен округли сто на тему "Клуб за старе као облик ванинституционалне заштите старијих људи у локалној заједници", а којем су покренуте одређене иницијативе око активности које би водиле даљем позиционирању клубова у систему активности и услуга у области социјалне заштите. У раду округлог стола учествовали су представници бројних установа за старе, центара за социјални рад, Републичког завода за социјалну заштиту, ФПН, Покрајинског секретаријата за здравство, соц. политику и демографију...

..