Почетна страна
14. март 2024. Štampa

У ПРИПРЕМИ СЕДНИЦЕ НАДЗОРНОГ И УПРАВНОГ ОДБОРА

Почетком априла, у првој седмици месеца биће одржани састанци Надзорног и Управног одбора. На дневном реду седница наћи ће се разматрање Извештаја о финансијском пословању и Извештаја о раду за претходну 2023. годину.

Биће то прилика и да се именује Комисија за доделу Републичких награда и да се размотре активности Удружења у наредном периоду.

13. фебруар 2024. Štampa

УРУЧЕЊЕ ПОВЕЉА ДОБИТНИЦИМА ЗА 2022.

У Београду, у хотелу "ПАЛАС" у Банкет сали ће се 21. фебруара 2024. одржати свечаност уручења Републичких награда појединцима, награђенима за 2022. годину.

Очекује се долазак добитника ПОВЕЉЕ у конкуренцији појединаца - стручњака у области социјалне заштите и представника установа и организација, као и чланова Комисије за доделу Републичких награда и других тела и органа Удружења.

1. фебруар 2024. Štampa

АУТОРУ "КВАДРАТУРЕ КРУГА" ПОСЕБНА ЗАХВАЛНИЦА

На седници УО Удружења донета је одлука да се Бранку Станковићу, новинару и уреднику емисије "Квадратура круга", РТС додели признање за објективно и непристрасно извештавање о породицама са сложеним потребама, а посебно о деци и младима.Без сензационализма, професионално и у складу са етичким стандардима у свакој емисији очувано је достојанство "актера" - деце и младих посебно.

Удружење, као кровна организација стручњака у социјалној заштити овакав стваралачки новинарски рад види као друштвено одговорно извештавање о породицама и деци у кризи.

Седница Управног одбора одржана је 31.јануара 2024. у Београду.

22. јануар 2024. Štampa

САСТАНАК РАДНЕ ГРУПЕ ЗА ПИТАЊА СТАРИХ И СЕДНИЦА УО

Наредних дана до краја јануара у Београду ће се одржати, најпре састанак РГ за питања друштвене бриге о старима и то 24. јануара 2024. Разговараће се о организацији стручног скупа а тада ће се дефинисати и тематски оквир и време одржавања.

Крајем јануара, тачније 31.1.2024. планирана је и седница УО у новом саставу изабраном на Изборној Скупштини крајем претходне године. У фокусу ће бити Финансијски план и Програма рада,али и концепт обележавања јубилеја-30 година постојања Удружења.

9. јануар 2024. Štampa

УСКОРО СВЕЧАНОСТ УРУЧИВАЊА ПОВЕЉА НАГРАЂЕНИМА ЗА 2022.

Пред Божићне празнике колегиницама које су добитнице Републичких награда за ванредни допринос развоју социјалне заштите уплаћен је финансијски део награда.

"ПОВЕЉЕ" се штампају ових дана, а свечаност уручивања Републичких награда за 2022. годину се планира за крај јануара, односно прве дане фебруара.

Издвајамо

adresar1